Referencje

The CIC team worked long and hard to ensure the timetable was adhered to and approaches as well as dialogues with potential buyers were handled to high standards. Mr Bledowski played a very important role in reaching agreement on key terms with the buyer and was closely involved until reaching a successful exit for the Fund. Mr Bledowski and his team are the skilled and effective sell side adviser who delivers!
Wybraliśmy CIC Corporate Finance jako wyłącznego doradcę przy sprzedaży 100% akcji Hanexu, głównie ze względu na ich długoletnie doświadczenie potwierdzone długą listą zamkniętych transakcji. CIC jako doradca okazało pełne zaangażowanie w projekt, przez cały czas wspierając firmę w przygotowaniach do procesu. Zespół CIC cechują wysokie zdolności analityczne i interpersonalne oraz kreatywność, co pomogło nam działać szybko i efektywnie. Przebieg procesu transakcyjnego (przygotowanie firmy, memorandum inwestycyjne, prezentacje zarządu) został perfekcyjnie przeprowadzony pod okiem Rafała Błędowskiego, w wyniku czego firma została z sukcesem sprzedana przy zachowaniu wysokiej konkurencyjności ofert i relatywnie krótkiego czasu. Nie moglibyśmy oczekiwać niczego więcej.
Ta skomplikowana transakcja nie doszłaby do skutku gdyby nie profesjonalizm Enterprise Investors oraz naszych doradców – CIC Corporate Finance oraz CMS.
Zespół CIC to wszechstronni i profesjonalni doradcy, którzy skutecznie doprowadzają do zamknięcia transakcji.
Zespół CIC prowadził i wspierał nas w trakcie całego procesu transakcyjnego, dbając o wszystkie aspekty i współpracując z wieloma inwestorami jednocześnie. Dzięki temu, czuliśmy się w pełni komfortowo podczas wysoce wymagającego procesu transakcyjnego.
W roku 2016 CIC Corporate Finance sfinalizowało transakcję sprzedaży udziałów w Gemini – wiodącej sieci aptek w Polsce organizując konkurencyjny proces wyboru najbardziej dopasowanego inwestora do oczekiwań ówczesnych właścicieli jak i potrzeb spółki. W wyniku przeprowadzonego procesu Warburg Pincus z zespołem menadżerskim przejął sieć aptek Gemini. Wielu członków zespołu CIC ma bezpośrednie doświadczenie w pracy w funduszach private equity, dzięki czemu współpraca układa się znakomicie. W projekcie zakupu aptek Gemini, CIC okazało się być niezwykle pomocnym, odpowiedzialnym i konstruktywnym doradcą, zarządzając skomplikowaną sprzedażą wielu spółek jednocześnie, przez grono zróżnicowanych inwestorów.
Zespół CIC reprezentuje amalgamat umiejętności twardych, fundamentalnych w biznesie doradczym w transakcjach M&A oraz miękkich, które w tak konkurencyjnym i intensywnym emocjonalnie środowisku często decydują o sukcesie. W projekcie zakupu Druk Markuszewscy, CIC okazało się być niezwykle pomocnym, odpowiedzialnym, konstruktywnym, a także niezwykle wytrzymałym doradcą, zarządzając skomplikowanym procesem sprzedaży.
I worked with Rafał on the sale of our assets in Central and Eastern Europe. The transaction was the priority for us and we must have closed it in a very short time frame without any harm to the price achieved. Rafał and his team proved to work extremely efficiently under time pressure while keeping SwissCom’s highest professional standards at the same time.
Po osiągnięciu wstępnego porozumienia z wybranym przez nas inwestorem wydawało nam się, że transakcję trzeba jedynie technicznie dokończyć. Wówczas spotkaliśmy na naszej drodze CIC, które całkowicie zrewolucjonizowało nasz sposób myślenia o pozyskaniu inwestora. Przeszliśmy wspólnie od tamtego czasu jeszcze długą drogę do ostatecznego zamknięcia transakcji, ale dzięki temu osiągnęliśmy cele, o których na początku nawet nie myśleliśmy.
Zdecydowaliśmy się powierzyć CIC strategiczny dla nas projekt przejęcia NOM Sp. z o.o. oraz zabezpieczenia finansowania dłużnego dla realizacji tego projektu. Sprzedaż NOM odbywała się w formule przetargowej co nakładało na cały nasz zespół ogromną presję czasową oraz organizacyjną. CIC wykazało się w całym procesie nie tylko wysokim profesjonalizmem działania ale przede wszystkim ogromną determinacją w dążeniu do wspólnego celu.
CIC ma ogromne doświadczenie w doradzaniu przedsiębiorcom w kontaktach z inwestorami finansowymi. Zespół CIC odegrał niezastąpioną rolę na każdym etapie transakcji Akomex. Skutecznie pomógł doprowadzić do porozumienia, które pozwoliło wszystkim stronom osiągnąć swoje podstawowe cele.
Pracowaliśmy z CIC wielokrotnie, raz po tej samej a raz po przeciwnej stronie barykady. W obu przypadkach wykazali najwyższy poziom profesjonalizmu, etyki zawodowej a przede wszystkim rzadką umiejętność dokańczania rzeczy niemożliwych.
CIC pokazał nam alternatywne ścieżki wzrostu wartości firmy i zarekomendował najlepszą. Dziś widzimy, że skierowanie nas ku rynkowi private equity postawiło spółkę w najwyższej lidze biznesowej. Dla nas CIC to po prostu profesjonaliści i godni zaufania ludzie.
CIC odegrał nieocenioną rolę w transakcji pozyskania inwestora dla Akomex. Nie tylko skutecznie doprowadzili do transakcji ale przede wszystkim wskazali nam możliwości rozwoju naszej firmy wspólnie z odpowiednio dobranym inwestorem. Zaowocowało to dynamicznym wzrostem wartości Akomex. Teraz to my przejmujemy firmy z naszej branży i jesteśmy podmiotem konsolidującym rynek.
Powierzyliśmy mu również przeprowadzenie procesu sprzedaży Druk Pak. Rafał przełamał nasze schematy myślenia i pokazał nam alternatywnych inwestorów, a z jednym z nich udało nam się z dużym sukcesem zawrzeć transakcję. Przy okazji kolejnych projektów na pewno będziemy z nim współpracować.
Pracowałem z Rafałem Błędowskim kilkukrotnie. Zawsze byłem z tej współpracy bardzo zadowolony. Rafał w unikalny sposób łączy umiejętność łączenia pracy z polskimi przedsiębiorcami z jednej strony a międzynarodowymi korporacjami i instytucjami finansowymi z drugiej. Rafał potrafi wykorzystać całe swoje ogromne doświadczenie transakcyjne do rozwiązywania problemów w kluczowych momentach transakcji.
Z CIC Corporate Finance współpracowaliśmy już wielokrotnie – zawsze w strategicznych momentach dla rozwoju Autopart S.A. CIC to doświadczony zespół, który podczas projektu swoim zaangażowaniem, ciężką pracą i szukaniem optymalnych dla nas rozwiązań udowodnił, że jest godnym zaufania partnerem, stając się jednocześnie kluczowym doradcą dla mnie, jako Prezesa Zarządu jak i właścicieli Autopart S.A.
Pracowaliśmy z Rafałem na kilku projektach i zawsze byliśmy pełni uznania dla jego wsparcia merytorycznego i skuteczności działania. Rafał wyróżnia się umiejętnością znajdowania niestandardowych rozwiązań, co jest nieocenione w trudnych sytuacjach, jakie napotyka się w trakcie realizacji transakcji. Często łamie schematy i utarte standardy rynkowe, ale zawsze tylko po to, aby uzyskać jak najkorzystniejszy efekt dla klienta.