LeaseLink

tombstones_leaselink_pol

Wiodący polski fintech pozyskuje inwestora strategicznego

LeaseLink założony w 2015r. przez Wojciecha Kazimierskiego i Marcina Grodowskiego osiągnął pozycję niekwestionowanego lidera w branży finansowania online dla sektora MSP. Usługi fintechu oferowane są przez blisko dwa tysiące sklepów internetowych, w tym te największe, takie jak: Allegro, MediaMarkt, RTV Euro AGD oraz sklepy stacjonarne, m.in. Centrum IKEA dla firm i FotoJoker. Pozyskanie inwestora umacnia pozycję LeaseLink na rynku płatności internetowych oraz zabezpiecza kapitał niezbędny do dalszego dynamicznego wzrostu.

Jesteśmy przykładem fintechu, który z jednej strony rywalizował o klientów z grupami bankowymi, a z drugiej także współpracował z nimi. Teraz staje się częścią jednej z największych polskich instytucji finansowych, aby jeszcze skuteczniej rewolucjonizować branżę leasingową i e-commerce. Ta transakcja to dobra wiadomość dla klientów, partnerów i naszych pracowników – będziemy jeszcze mocniejsi i jeszcze lepsi – mówi Wojciech Kazimierski, prezes LeaseLink.

CIC Corporate Finance działając jako wyłączny doradca właścicieli LeaseLink sfinalizował transakcję sprzedaży 100 proc. udziałów Spółki do inwestora strategicznego – podmiotu z grupy mBank. Wartość transakcji opiewa na 101,5 mln PLN.

Pozostałe projekty